Nav noslēpums, ka mājaslapas atjauninājumi ir ļoti svarīgi ne tikai drošībai, bet arī tās ātrdarbībai. Taču daudzi mājaslapas īpašnieki tam nepievērš uzmanību, līdz mājaslapa tiek uzlauzta un vairs nestrādā. Tieši šis iemesls ir svarīgākais, kapēc ir jāseko līdzi atjauninājumiem un tie jāveic pēc iespējas regulārāk.

Tikai aptuveni 15% no mūsu klientiem uz doto brīdi izmanto PHP 8 vai ir pieteikuši mājaslapas atjauninājumus, kas kritiski varētu ietekmēt mājaslapas darbību un drošību. Jo jau šobrīd notiek aktīvi uzlaušanas mēģinājumi un daļa no tiem arī notiek veiksmīgi, atjauninājumu neesamības dēļ.

atjauninājumi uz php 8

Pēdējais lielais atjauninājums

Ja jums ir tīmekļa vietne, iespējams, esat dzirdējuši par nesenajiem PHP 8 atjauninājumiem. Bet ko tas nozīmē jums kā ne-tehniskam lietotājam?

Jaunākā PHP 8 versija ir pieejama jau kādu laiku un tā ir pilna ar vairākiem uzlabojumiem, kas padara to par vienu no labākajām PHP versijām līdz šim. PHP 8 piedāvā uzlabotu veiktspēju, drošību un jaunas funkcijas, kas ir noderīgas web projektu izstrādē. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažas no jaunākajām PHP 8 funkcijām un priekšrocībām, kā arī to, kāpēc ir vērts atjaunināt uz jaunāko versiju.

Uzlabota veiktspēja

PHP 8 ir uzlabots un optimizēts, lai uzlabotu veiktspēju. Pēc PHP veidotāju teiktā, PHP 8 ir aptuveni 23% ātrāks nekā PHP 7.4, kas ir ievērojama veiktspējas uzlabošanās. Tas nozīmē, ka web vietnes, kas darbojas uz PHP 8, būs ātrākas un efektīvākas nekā citi, kas izmanto vecākas PHP versijas.

Drošības uzlabojumi

PHP 8 ir arī vēl drošāks nekā iepriekšējās versijas. PHP 8 piedāvā vairākas jaunas drošības funkcijas un uzlabojumus, kas samazina iespējamību, ka uzbrucēji varētu ieviest kaitīgu kodu. Piemēram, PHP 8 ir ieviesis funkciju, kas palīdz samazināt SQL injekcijas iespējamību.

Iespējamās problēmas

Atjaunojot no PHP 7 uz PHP 8, var būt dažas kļūdas, jo PHP 8.0 ir radikāli atšķirīga versija un var ietekmēt esošo kodu. Kritiskajā gadījumā, ja Jūsu web serveris ir uzstādīts uz PHP 5 versijas, tad var nākties pat pārveidot lielu koda daļas apjomu, kas varētu ietekmēt mājaslapu pēc tās atjaunināšanas.

Ja jums ir jautājumi par to, vai jūsu tīmekļa vietne izmanto PHP un kāda versija tā izmanto, iesakām Jums sazināties ar mums, lai iegūtu bezmaksas konsultāciju par Jūsu mājaslapas stāvokli un potenciāliem atjauninājumiem.