WordPress 6.5 “Regina” tika izlaists 2. aprīlī, 2024. gadā. Šis izlaidums ir visvairāk gaidītais šīs populārās satura pārvaldības sistēmas atjauninājums, kas sevī ietver daudz dažādus uzlabojumus tā iekšienē un bagātina bloku editoru ar jaunām funkcijām.

WordPress 6.5 funkcijas

Šis atjauninājums ietver vairākus būtiskus uzlabojumus un jaunas funkcijas, kas padarīs jūsu WordPress pieredzi vēl labāku. Apskatīsim galvenos jaunumus.

Jauni bloki un uzlabojumi bloku redaktorā

WordPress 6.5 iepazīstina ar jauniem blokiem, piemēram, “Detalizācijas” bloku, kas ļauj jums viegli pievienot izsmeļošu informāciju jebkurā satura vietā. Tāpat ir uzlabotas esošās bloku funkcijas, lai uzlabotu lietotāju pieredzi un radītu daudzveidīgāku saturu.

Uzlabota veiktspēja un ātrāks ielādes laiks

Tāpat kā iepriekšējie uzlabojumi, arī šie piedāvā uzlabotu veiktspēju un ātrāku ielādes laiku, kas ir būtiski jebkurai vietnei. Tiek izmantotas optimizētas koda struktūras un jaunas tehnoloģijas, lai samazinātu vietnes ielādes laiku un uzlabotu kopējo lietotāju pieredzi.

Jaunās dizaina iespējas

Atjauninājumā ir pievienotas jaunas dizaina iespējas, piemēram, uzlaboti stila un izkārtojuma rīki. Tagad ir iespējams vēl vieglāk pielāgot vietnes izskatu un sajūtu, izmantojot uzlabotu tēmu un stila pārvaldību. Viena no jaunajām funkcijām ir ēnu efekts, kas pieejams attēlu, kolonnu un pogu blokiem, pievienojot vizuālu dziļumu un padarot dizainu interesantāku​.

Drošības uzlabojumi

Drošība vienmēr ir bijusi WordPress prioritāte, un 6.5 versija nav izņēmums. Ir ieviesti vairāki jauni drošības uzlabojumi, kas palīdzēs aizsargāt jūsu vietni no iespējamiem apdraudējumiem un nodrošināt jūsu datu drošību.

Integrācija ar trešo pušu rīkiem

Jaunajā versijā ir uzlabota integrācija ar dažādiem trešo pušu rīkiem un pakalpojumiem, kas padara vietnes pārvaldību un satura radīšanu vēl efektīvāku. Piemēram, integrācija ar Google Analytics un citām analītikas platformām, kas ļauj labāk izsekot vietnes veiktspējai un lietotāju mijiedarbībai.

Fontu bibliotēka

WordPress 6.5 piedāvā jaunu Font Library funkciju, kas ļauj lietotājiem viegli pievienot un pārvaldīt fontus savā vietnē. Šī funkcija atvieglo dažādu fontu integrāciju un izmantošanu, nodrošinot lielāku elastību dizaina pielāgojumus. Izmantojot šo rīku, jūs varat viegli pievienot gan vietējos, gan Google fontus, nodrošinot, ka jūsu vietne izskatās profesionāli un atbilstoši jūsu zīmola stilam​

Robusta versiju pārvaldība

WordPress 6.5 piedāvā uzlabotu stila versiju pārvaldību Site Editor rīkā. Tagad jūs varat redzēt detalizētāku informāciju par izmaiņām, ar laika zīmogiem un īsiem kopsavilkumiem, kas palīdz vieglāk saprast veiktās izmaiņas. Ir pievienota arī versiju lapošana, kas ļauj piekļūt visām versijām, nevis tikai pēdējām 100. Turklāt ir iespējams apskatīt versijas ar Style Book funkciju, kas ļauj redzēt izmaiņas, kas citādi nebūtu redzamas pašreizējā šablonā.

Kopumā

WordPress 6.5 atjauninājums ievieš virkni jaunu funkciju un uzlabojumu, kas padara platformu vēl efektīvāku un lietotājam draudzīgāku. Tas ir nozīmīgs atjauninājums, kas piedāvā daudzas jaunas funkcijas un uzlabojumus, padarot vietņu veidošanu un pārvaldību vienkāršāku un intuitīvāku.


 

Ja jums ir jebkādi jautājumi par WordPress 6.5 atjauninājumu, gaidīsim Jūsu ziņu un ar prieku palīdzēsim Jūsu mājaslapu sagatavot jaunākajai versijai!